Posiedzenie rozpoczęło się o godzinie 18:00, prowadzone przez przewodniczącego Rady Miejskiej, który powitał radnych, burmistrza oraz mieszkańców Barlinka. Stwierdzono obecność 15 radnych, co umożliwiło prowadzenie obrad.
Przewodniczący otworzył sesję, informując o jej nadzwyczajnym charakterze, zwołanej na wniosek burmistrza Barlinka.
Burmistrz przedstawiła porządek obrad, który obejmował projekty uchwał dotyczące zmian w budżecie gminy oraz powołania skarbnika. Zgłoszono również wniosek o dodanie punktu dotyczącego termomodernizacji budynku szkoły podstawowej w Mostkowie, który został zaakceptowany przez radnych.
Burmistrz zaprezentowała projekt uchwały, w którym wprowadzono zmiany do prognozy finansowej. Po krótkiej dyskusji, uchwała została przyjęta jednogłośnie, z 15 głosami za.
Burmistrz omówiła zmiany w budżecie, które obejmowały m.in. zmiany w dochodach i wydatkach. Po braku pytań, radni przystąpili do głosowania, które również zakończyło się jednogłośnym przyjęciem uchwały.
Burmistrz przedstawiła projekt uchwały, w którym Rada Miejska zobowiązała się do opracowania planu adaptacji do zmian klimatu. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Burmistrz przedstawiła szczegóły dotyczące termomodernizacji szkoły. Radni zadawali pytania dotyczące zakresu prac oraz wartości inwestycji. Po udzieleniu odpowiedzi, uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Burmistrz złożyła wniosek o powołanie pana Grzegorza Popławskiego na stanowisko skarbnika. W trakcie dyskusji podnoszono wątpliwości dotyczące procedury konkursowej. Mimo to, uchwała została przegłosowana i przyjęta, z 14 głosami za i 1 wstrzymującym się.
Na zakończenie obrad przewodniczący przypomniał o spotkaniu w Barneckim Ośrodku Kultury w sprawie szpitala oraz o jutrzejszym wyjeździe na zawody.
Przewodniczący zakończył sesję, dziękując wszystkim obecnym za udział.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.